عروس تفلون - تاریخچه

معرفی مدیرعامل و موسس صنایع تولیدی عروس تفلون
محمدحسن کاظمی مدیر عامل و موسس صنایع تولیدی عروس تفلون ديپلم خود را در سال ١٣٤٣ اخذ کرد. وی با ٨سال سابقه رياست اتحاديه لوازمخانگى تهران به عنوان یک فعال صنفی توزیع کننده این محصولات در بازار ایران موفق شد طی دو سال گذشته با احداث کارخانه تولیدی و توسعه گام به گام آن در این صنعت، به یک برند ممتاز در سطح کشور تبدیل شود. او همچنین ٤٩ سال سابقه واردات و توليد و پخش در بازار تهران را داشته است. از مختصر سخنان ایشان که خط مشی است برای دیگر مدیران که میخواهند در زمینهی تولید محصولات با کیفیت موفق شوند به شرح زیر است:
” پشت کار و برنامه ریزی از رموز موفقیت هر شخص و بنگاه اقتصادی است. من همواره برای برنامه های تولید نخست فکر میکنم و برنامهریزی میکنم و هنگامی که به قطعیت اجرا رسیدم تمام توان خود ومجموعه را برای رسیدن به هدف متمرکز میکنم. سود بردن از دانش و تجربه هاى موفق ديگران را عامل مهمى در موفقيت مى دانم. در دوران مديريتم همواره سعى كردم با بهره گيرى از دانش و تجربه متخصصان داخلى و همچنين سفر به كشورهاى صنعتى دانش روز دنيا را به مجموعه خودم منتقل كنم. همواره مى كوشم تا با به كارگيرى دانش روز توليدات بهتر و با كيفيت مطلوب ترى در اختيار مصرف كننده قرار دهم.”

تاریخچه
محمدحسن کاظمی در سال ٦٢ كارخانه اورانوس را خريدارى كرد و مشغول توليد ظروف اشپزخانه از قبيل جای نانی و قوطی ادویهجات و…كرده است وی درسال ٦٨ شركت اورانوس را فروخت و دربازار مشغول ادامه واردات و پخش شد.
مجموعه "عروس تفلون" فعاليت خود را از سال ١٣٧٣ با ماموريت اوليه و آغازين ارائه محصولات خاص و ويژه در حوزه صنعت لوازم خانه و آشپزخانه و توليد ظروف پخت و پز كه در ابتدا ظروف تفلون و سپس افزوده شدن محصولات دايكاست(چدن) بود ، آغاز كرد و در سال ٧٨ كارخانه عروس را واقع در شهرك صنعتى على آباد احداث شد و با خط توليد قابلمه و تابه و با حدود ١٨ كارمند شروع به کار کرد و در ادامه در سال ٨٨ كارخانه با اضافه کردن ظروف دايكاست(چدن) با حدود ١٧٠ كارمند مشغول به کار شد.

صنایع تولیدی عروس تفلون که با نشان عروس در حالی وارد بازار لوازم خانگی کشور شد كه به قطعیت میتوان گفت کمتر کسی انتظار داشت در مدت زمان اندک خط تولید کارخانه در قیاس با رقبای داخلی رشد چشمگیری داشته باشد و مترصد گذر از سطح تولید و کیفیت رقبای خارجی پر توان خود باشد. در ادامه با افزايش چشم گير توسعه محصولات و گستردگى توزيع محصولات ، افزايش انتظارات مشتريان و همچنين توسعه سخت افزارى و نرم افزارى فرآيندهاى عملياتى و پشتيبانى شركت ، خدمات جديدى نيز به حوزه ماموريت سازمان اضافه کرد. افتخارات ملی و بین المللی صنایع تولیدی عروس تفلون در واقع در تمام سالهای ابتدایی خود همواره دنبال بهره گیری از دانش روز در امر تولید، با جذب نیروی کار متخصص و کارآزموده بود. در مسير توسعه علاوه بر دريافت گواهينامه هاى معتبر ٩٠٠١ از كشور انگلستان شد و اخذ گواهينامه ISO داخلى در زمينه كنترل كيفيت ، موفق به دريافت گواهينامه هاى ١٤٠٠٠ و ١٨٠٠٠ هم در دستور كار مجموعه قرار گرفته است. پس از گذشت چند سال، در سال هاى ۱۳٨١ تا ۱۳٨٥ موفق شد عنوان واحد نمونه استان سمنان را به خود اختصاص داد.
از دیگر افتخارات صنایع عروس تفلون دريافت لوح كارآفرين برتر(اميركبير) و تنديس بلورين اقتصاد سبز است، در سال ۱۳٨٧ تاييديه صلاحيت فنى آزمايشگاه همكار ملى را از موسسه استاندارد دريافت نمود و با اضافه کردن مدیران متخصص و برتر بر توان فنی و علمی شرکت جانی دوباره بخشید و با شروع دهه ٩٠ و آغاز توليد ظروف شد. به این ترتیب صنايع توليدى عروس را در ميان ساير CE دايكاست(چدن) موفق به دریافت گواهينامه توليدكنندگان ظروف نچسب متمايز گشت.

محصولات و خدمات
نوآوری در صنایع تولیدی عروس حرف اول را میزند و با تنوع رنگ و اقلام تولیدی و با استفاده از بهترين مواد كره كه بهترين كيفيت در دنيا را دارد توانسته جای خود را در میان مشتریان kfec اوليه گرانيت و سراميك كه از سخت پسند پیدا کند و همواره سعی داشته با حفظ استانداردهای بینالمللی تولید پاسخگوی نیازهای بازار داخل و خارج ازکشور باشد. محصولات عروس تفلون با ضمانت ۳ ساله به مشتریان ارائه میشود که مهرتاییدی بر کیفیت بالای این محصولات است. صنایع عروس تفلون با در اختیار داشتن خط تولید نیمه اتوماتیک در صدد بهره گیری از فناوریهای نوین در امر تولید و کنترل کیفیت و حرکت به سمت تمام اتوماتیک کردن خط تولید است که در آیندهای نزدیک شاهد رشد بیشتر در تولید محصولات تفلون، چدن و ... خواهد بود.
از سوی دیگر خودکفایی در ساخت قید و دسته ظروف هم از دیگر محاسن تولید یکپارچه صنایع عروس است که با هدف بالا بردن کیفیت محصولات در دستور کار قرار گرفته است. از ویژگیهای مهم صنایع تولیدی عروس تفلون علاوه بر ارسال محصولات به سراسر کشور، میتوان به توجه ویژه ی این شرکت به مقوله صادرات و ورود به بازارهاي بين المللي نيز اشاره کرد و میتوان از کشورهای لبنان، ليبی،عراق و ارمنستان و اتریش كه در سال های گذشته طرف قرارداد با صنايع توليدي عروس بوده اند نام برد. همچنين طي دو سال اخير محصولات عروس در كشور عراق و در قياس با ساير محصولات وارداتی به اين كشور (چين) توانسته سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص دهد، توليدات متنوع عروس كه در مدلها ، طرحها و رنگ های مختلف عرضه میشود مهر تاييدی است بر شعار هميشگی صنايع توليدی عروس كه مبنای آن پاسخگويی تمام سليقه های مشتريان است .
از جمله فعالیتهای صنایع تولیدی عروس تفلون حضور مستمر و موفق در نمایشگاههای تخصصی لوازم خانگی میتوان اشاره کرد به قسمی که همواره غرفه ی عروس تفلون در نمایشگاه با بهره گیری از خلاقیت در برنامه ها و تنوع در محصولاتی که برای مشتریان تدارک دیدهاند چشمها را به خود خیره کرده است و به طور کل خود را از دیگر شرکتها متمایز کرده است.تمام حقوق این سایت متعلق به صنایع تولیدی عروس می باشد.

طراحی و اجرا: گروه طراحی راوک کلیک